Уапсен синот на поранешниот косовски претседател Ибрахим Ругова

Loading...

Уапсен синот на поранешниот косовски претседател Ибрахим РуговаПриштина, 5 февруари 2014 (МИА) – ЕУЛЕКС го уапси Ук Ругова, синот на поранешниот претседател Ибрахим Ругова, во неговиот дом во Приштина, како и уште седум лица што се поврзуваат со организиран криминал, јавија приштинските медиуми.
Адвокатот на Ук Ругова Бајрам Тмава потврди дека со налог на обвинителот на ЕУЛЕКС тој е уапсен и дека му одреден 48 часовен притвор.
Според Тмава ЕУЛЕКС се сомнева дека синот на поранешниот претседател на Косово бил вклучен во организиран криминал и злоупотреба на службена должност. 
МИАПриштина, 5 февруари 2014 (МИА) – ЕУЛЕКС го уапси Ук Ругова, синот на поранешниот претседател Ибрахим Ругова, во неговиот дом во Приштина, как

loading...
Loading...