Убиен е и последниот терорист од нападот во Барселона

унес Абујакиб, последниот од терористите кои извршија напад во Барселона е убиен во пресметка со полицијата.Тоа го потврди шпанската полиција, која претходно ја извести јавноста дека во тек е акција во близина на Барселона.
Претходно некои каталонски медиуми јавуваа дека Абујакиб, кој е осомничен дека го возел комбето, всушност е уапсен.Тоа го потврди шпанската полиција, која претходно ја извести јавноста дека во тек е акција во близина на Барселона.
Претходно некои каталон

Пронајдете не на следниве мрежи: