Ученик на среде час ја уби наставничката!

Денеска во училиште во јужна Естонија еден ученик на часот по германски јазик пукал со огнено оружје кон неговата наставничка и ја убил, соопшти естонската полиција.- Се претпоставува дека напаѓачот е 15-годишно момче, изјави портпаролот на полијата Тули Харсон.
Момчето се наоѓа во притвор, а во инцидентот, кој се случил во градот Виљанди, околу 160 километри јужно од главниот град Талин, нема повредени лица, јавуват естонските медиуми.
– Убиството се случило за време на час, кога во училницата се наоѓале четири или пет ученици, додаде Харсон- Се претпоставува дека напаѓачот е 15-годишно момче, изјави портпаролот на полијата Тули Харсон.
Момчето се наоѓа во притвор, а во инциден

Пронајдете не на следниве мрежи: