Учесничкa на ТЛЗП итно на операција

Популарната пејачка Едита Арадиновиќ која јавноста во моментов ја гледа во реалното шоу „Твоето лице звучи познато“ мора итно да направи операција, поради влошената здравствена состојба.Имено таа треба да се оперира поради проблеми со гласните жици.
-Едита веќе некое време чувствува болки во грлото, а многуте обврски и снимањето на ТЛЗП само ја влошила нејзината здравствена состојба. Последниот настап имено таа едвај го издржала, а дури примила и инјекција како би го издржала настапот, открива извор близок до пејачката.

По посетата на доктор на Едита и било кажано дека операцијата не смее да се одложува повеќе, а изворот открива и дека сите нејзини настапи во наредните 3 месеци се откажани и таа треба да мирува за да не дојде до компликации на гласните жици. Имено таа треба да се оперира поради проблеми со гласните жици.
-Едита веќе некое време чувствува болки во грлото, а многуте обврски и сним

Пронајдете не на следниве мрежи: