УЧЕТЕ ОД НЕГО: Ги научил овие 7 трикови и изгубил 220 килограми БЕЗ ДРЖЕЊЕ ДИЕТА!

Loading...

Џон Габриел започнал да се дебелее во 1990 година и покрај тоа што држел диета килограмите дупло му се враќале. Затоа тој одлучил до детал да го истражи својот организам и погледнете сега какви се неговите резултати.Џон Габриел од Пенсилванија е човек кој целиот свој живот си мачел мака со вишокот на килограми и во 2011 година неговата тежина преминала до неверојатни 400 килограми. Се обидел да држи секаква диета, дури и одел на лекар за терапија, но ништо не се менувало. Меѓутоа , тој сега ослабнал и напишал книга за целиот тој пропис давајќи им совети и поддршка на сите оние кои имаат проблем каков што имал тој.
„Секоја диета со која се обидов завршуваше на ист начин. Имав цела листа на намирници кои не смеев да ги јадам, а и прописно мени кое секојдневно го применував. Кога ќе изгубев некој килограм, ја губев и силата и волјата а потоа и следеше неопислива желба за храна. Секој килограм кој го губев во текот на диетата дупло ми се враќаше“- напишал тој во својата книга и додал…
„Сето ова започна уште во 1990 година и траеше до септември 2011 година. Тогаш ми се случи преокрет во животот, а бев на ивица да се самоубијам…
Во рок од две ипол години Џон Габриел изгубил 220 килограми, без диети. Сега јаде што ќе посака и кога ќе посака…
Погледнете ги седумте чекори со кои тој научил да се бори и ги изгубил килограмите…

Престанал со диетите и започнал да го негува своето тело
„Во текот на истражувањата, сфатив дека моето тело пати кога храната е во прашање а се работи за омега 3 масните киселини и протеини. Се уверив сам себе дека можам да живеам без брза храна и со текот на времето ја изгубив и желбата за таа храна.“
Го подобрил варењето
„Имав проблем со дигестивниот систем а јадев и доста брза храна, која не се вареше добро. Започнав да земам доста киселини и да јадам здрава храна и моето варење се поправи.“
Го решил проблемот со 'рчењето
„'Рчењето е состојба која многу влијае на личностите со прекумерената тежина. Тоа создава хормонално пореметување во организмот кое предизвикува здебелување и предизвикување на бројот на кортизоли, што доведува до желбата за брза храна и отпорност на инсулин. Купив апарат за регулирање на рчењето и од кога го користам имам повеќе енергија и помалку желба за храна.“

Го стабилизирал својот живот
„Ги намалив трошоците. Започнав да живеам подобро. Хормонот стрес повеќе не е мој проблем, а тој многу влијае на зголемувањето на килограми.“
Ги решил своите емотивни проблеми
„Некои луѓе се чувствуваат едноставно посигурни доколку имаат вишок килограми. Тоа е како телото да ја користи својата тежина за да има отпорност на нешто. Јас бев во ситуација и морав да работам на решавањето на емотивните проблеми кои од мене направија нестабилна личност. Откако работам со луѓе, сфатив дека околу 70 отсто од нив ја користат својата тежина како заштита. Јас ова го нарекувам емотивно дебелеење.“
Детоксикација на своето тело
„Откако изгубив околу 180 килограми започнав да се распрашувам за токсините во организмот и на кој начин телото ги исфрла. Излезе дека телото користи масни клетки за складирање на вишокот на токсините. Се одлучив на детоксикација со многу течности- вода, лимонада и јаболков оцет, зелени сокови и разни салати. Тоа успеа, бидејќи последните 40 килограми ги изгубив многу побргу отколку првите 40.“
Погледнете го видеото…
Џон Габриел од Пенсилванија е човек кој целиот свој живот си мачел мака со вишокот на килограми и во 2011 година неговата тежина преминала

loading...
Loading...