Украдени околу 30.000 денари при грабеж на аптека во Маџари

Непознато маскирано машко лице вчера попладне извршило разбојништво во аптека на улицата „Жан Жорес“ во Скопје.Сторителот влегол во аптеката и со закана со пиштол им одзел на вработените околу 30.000 денари, по што побегнал во непознат правец.
Како што информира МВР, случајот во ЕИК Скопје вчера, во 17 часот го пријавила С.М.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.Сторителот влегол во аптеката и со закана со пиштол им одзел на вработените околу 30.000 денари, по што побегнал во непознат правец.
Како ш

Loading...