Ултралесна исхрана: За една недела од 4 до 7 килограми помалку!

Американски нутриционист Марк Химан направи ултралесна диета која ќе ви помогне да ги отстраните отровите од телото, ќе ви помогне за ублажување на болката и воспалението, и во текот на седум дена ќе изгубите од 4 до 7 килограми без поголеми жртви!Вкусен и здрав пијалок
Во текот на денот имате пет оброци, три големи и две закуски. Наутро и навечер е задолжен “ултрашејк”, за ручек “ултрасупа”, а во вечерните часови топла “ултракупка”.
За шејкот потребни се банана, половина чаша шумски плодови, една лажица путер од кикирики и две лажици ленено семе. Сите добро се меша во блендер.
За супата од зеленчук, можете лесно да ја направите со тоа што ќе зготите барем најмалку седум видови на зеленчук, вклучувајќи ги и зелениот лиснат зеленчук. Се зачинува по вкус, и се пие во текот на денот.

Секоја вечер пред да одите на спиење уживајте, во „ултракупка“. Во водата додадете мешавина од крупна сол, сода бикарбона и етерични масла од лаванда. Тоа ќе ви помогне полесно да заспиете,и полесно да ги отстраните отровите.
Појадок: лимонада без шеќер и ултрашејк. Ужина: чаша ултрасупа.
Ручек: две чаши на парен зеленчук, 100 г пилешко филе, половина чаша интегрален ориз, ултрашејк. Ужина: ултрасупа. 
Вечера: 170 гр риба печена во маслиново масло со сок од лимон, две чаши на парен зеленчук и ултрашејк.Вкусен и здрав пијалок
Во текот на денот имате пет оброци, три големи и две закуски. Наутро и навечер е задолжен “ултрашејк”, за ручек “улт

Пронајдете не на следниве мрежи: