Умерен земјотрес во реонот на грчкиот остров Крит

Loading...

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтерова скала е регистриран денеска во Средоземно Море, во реонот на грчкиот остров Крит, соопшти сеизмолошкиот институт Кандили во Истанбул.Епицентарот на потресот се наоѓал во морето, на длабочина од 10 километри под површина на земјата.

Засега нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.Епицентарот на потресот се наоѓал во морето, на длабочина од 10 километри под површина на земјата.

loading...