Уште една заложничка драма во Америка

Loading...

Уште една заложничка драма во Америка во градчето Сент Џозеф, Луизиана. Драмата се случила кога вооружен маж зел како заложници три лица од кои две жени и еден маж, вработени во банка во градчето. 
Откао ги грабнал, мажот застрелал двајца од заложниците, по што полицијата отвори оган кон него и го уби. 
Началникот на полицијата на Луизиана полковник Мајк Едменсон изјави дека за време на преговорите во текот на ноќта, осомничениот е идентификуван како 20-годишниот Фуаед Абдо Ахмед.
Тој за време на преговорите изјавувал ќе ги убие заложниците и силите за безбедност, кои упаднале во зградата. Тогаш Ахмед отворил оган кон двајцата заложници, по што полицијата го убила. Повредените заложници се хоспитализирани и тие се во критична состојба. 
Локалната полиција соопшти претходно дека по преговори со мажот неколку часа по почетокот на инцидентот, тој се согласил да ослободи една од жените, која не била повредена и била во добра здравствена состојба.
Мотивот за оваа страшна заложничка драма се уште е непознат.  
 Драмата се случила кога вооружен маж зел како заложници три лица од кои две жени и еден маж, вработени во банка во градчето. 
Откао ги

loading...
Loading...