Утре дожд, од четврток затоплување!

Loading...

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаби локални врнежи од дожд на пониските места, а на некои повисоки планини со провејување на слаб снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кој ќе биде изразен во источните делови на земјава. Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од осум до 15 степени.Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 10 степени.
Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и релативно свежо време. Ќе има услови за слабо проврнување на локален дожд, на планините снег. Ќе има сончеви периоди, а температурата ќе биде во благо покачување.
Од четврток и за време на викендот се очекува затоплување.Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а д

loading...