Утре снег во Македонија!

Loading...

Утре ветер и снег во Македонија!Во Македонија во текот на викендот не очекува заладување и врнежи од снег. Утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, а попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час, поради што ќе дојде до опаѓање на температурата и врнежите од дожд ќе преминат во врнежи од снег.
Утринската температура ќе се движи од три до седум, а дневната од три до 10 степени. Во северните делови околу пладне и попладне температурата нагло ќе опадне.
Во Скопје времето утре ќе биде облачно, претпладне со врнежи од дожд, а околу пладне со засилен северен ветер што ќе услови врнежите и во Скопско да преминуваат во снег, но ќе се намалат во интензитет. Утринската температура ќе биде до пет, а дневната околу четири.Во Македонија во текот на викендот не очекува заладување и врнежи од снег. Утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, а п

loading...
Loading...