Утре времето сончево со умерена облачност

Loading...

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од -3 до 4, а дневната од 9 до 16 степени.Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 13 степени.
Во наредните денови ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Зголемување на облачноста ќе има во четврток и во недела кога ќе има услови и за слаб локален дожд.
Утринските температури наместа ќе се спуштат под нула, а дневните ќе бидат во пораст особено за викендот и во првите денови од наредната недела.Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до

loading...