Утрово сончево а попладне спремете ги чадорите

Loading...

Времето  во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне со услови за краткотрајна нестабилност во планинските региони на југозапад.Утринската температура ќе се движи од четири до 12 степени, а дневната од 19 до 30 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе достигне до 10, а дневната до 28 степени. 
Во наредните денови не се очекува значителна промена на временската состојба кај нас. Во предпладневните часови ќе преовладува малку до умерено облачно време и релативно топло за овој период од годината, а во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален краткотраен дожд наместа проследен со ретки грмежи. Дневната температурата на воздухот од петок ќе биде во постепено опаѓање, но сеуште ќе има повремени локални врнежи од, освен за викендот кога се очекува извесно преодно стабилизирање на времето.Утринската температура ќе се движи од четири до 12 степени, а дневната од 19 до 30 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена об

loading...