УЖАС: Убиецот на Арнела објави НЕШТО на Фејсбук само два дена по нејзината смрт!

Loading...

Во зградата на Кантоналното обвинителство во Зеница, синоќа околу 20:30 часот беа донесени С. А. и М. Б., мажи кои признале дека ја убиле Арнела Ѓогиќ од Олово, Босна.Имено, Арнела исчезнала во саботата околу 19 часот, а вчера беа уапсени две машки лица по што го признаа нејзиното убиство. Тие се изјаснија дека ја фрлија од карпа.
Фејсбук профилот на С. А. е деактивиран, додека профилот на М. Б. сѐ уште е во функција и голем број корисници на оваа социјална мрежа не штеделе на зборови во коментари.
„Убиецу“, „Се надевам дека ќе скапеш во затвор“, „Срами се“ – се само дел од коментарите на кои може да се налета на Фејсбук.

Но, најбизарната работа во целата приказна е што убиецот М. Б. и самиот на својот профил споделил вест за исчезнувањето на Арнела.
Само два дена од нејзиното исчезнување, на 29 февруари објавил вест дека се трага по девојката. Подлоста на монструмот изгледа не познава граници, па се дрзнал да објави ваква вест на својот профил, веројатно сакајќи да го оттргне сомнежот од себе.
Имено, Арнела исчезнала во саботата околу 19 часот, а вчера беа уапсени две машки лица по што го признаа нејзиното убиство. Тие се изјаснија дека ј

loading...
Loading...