Ужасна исповед на Билјана: Мажот ме силуваше пред детето, ми ги гореше очите со фен и ме тераше да јадам измет…

Билјана Чавиќ која пред 10 години ја злоставувал поранешниот сопруг, поминала низ пекол. На почетокот во бракот било се во ред, навела Билјана од Србија за ТВ Пинк.- Беше доста арогантен и груб. Јас го сакав. После породувањето започнаа секојдневните тепања, сите овие 10 години. Ударите беа секојдневие. Без причина ме тепаше, само кога ќе прашав кога ќе земе плата. Цело  негово семејство тоа го знаеше. Молчев бидејќи се закануваше дека ќе ме убие и мене и детето, раскажува Билјана и додала дека се трпела поради детето.
Како што вели таа, за тепањето никогаш не давала повод.
– Ме удираше со книга по глава, главата ми ја удираше од работ од масата, ме шутираше, ме тепаше под туш, ми истури врела супа на глава, ми гасеше цигари од телото, ме удираше по меѓуножјето, со бургија ме бушеше по телото, кршеше чаши од глава и ми ставаше лути пиперки во нос, навела Билјана додека се присетувала на ужасот кој го преживеала.
 Членовите од неговото семејство кои живееле со него таа ги смета за негови соучесници.
– Ме однесе доле кај мајка му, ме соблече гола и ме врза за стол и ме тепаше пред нив. Сите гледаа и се смееја. Му зборував да не го прави тоа, а тој рече дека сите треба да видат како се работи со жена, тврди Билјана.
Поранешниот маж ја влечел гола по дворот и главата и ја удирал на плочките, но тоа не е најлошото што го доживеала, Билјана била и силувана.
– Ме силуваа мојот поранешен маж, кумот и нивни другар во викендицата. Тоа се случи откако побегнав од него кога ме тепаше. Детето се гледаше, а таткото велеше дека детето треба да види како се работи со жена, вели Билјана и додава дека сето ова го кажала на полицијата.

 
Како што тврди таа, нејзиниот маж го злоставувал и нејзиното дете
– Кога имаше седум години, го остави на железничка станица, легна во кревет, а детето дома го донело некој непознат човек, раскажала таа.
Семејството на поранешниот сопруг сметала  дека момчето не е нивно дете и тој не се грижел за него. Неговите родители не дошле на свадбата, можеби не ја сакале бидејќи била Србинка.
Деветгодишниот Марко бил севдок на стравично насилство.
– На мојата мајка со фен и ги палеше очите и ја чупаше косата, со чекан за месо ја удирал по лице, со книга ја удаираше по нос, и скрши заб, ја удираше по бутовите, сакаше да ја иозбоди со нож и ја тераше да јаде измет, навел тој.
Како што вели, гледал се што неговиот татко го правел на неговата мајка. Тогаш имал седум години.
– Му зборував не ја тепај мојата мајка, кога ја бранев и јас јадев ќотек. Ме удри еднаш со книга по глава и паднав од столицата на плочки и се онесвестив, Ме носеа во болница, а татко ми на докторите им рече дека сам паднав, навело детето.- Беше доста арогантен и груб. Јас го сакав. После породувањето започнаа секојдневните тепања, сите овие 10 години. Ударите беа секојдневие. Без пр

Пронајдете не на следниве мрежи: