ВАКА БРАТОТ НА ПОЧИНАТИОТ СТЕФАН ГИ ИЗЛАЖА СИТЕ: Видео од неговата измислена приказна!

Урош Илиќ (9) е помалиот брат на трагично настраданиот Стефан Илиќ. Тој пред завршувањето на конечната истрага ја раскажал својата верзија на приказната, а кога вчера околу 17 часот го приведе полицијата за сослушување, признал дека го измислил грабнувањето.Кога полицијата на првото сослушување го праша што сѐ се случувало во моментот на грабнувањето, тој рекол:
– Излегоа тројца и едниот од нив ме фати за маицата. Се оттурнав и избегав дома, а Стефан почна да бега кон ливадата. Чичковците го престигнаа, го бутнаа во автомобилот и отидоа кон селото Јасеново. Во багажникот од автомобилот видов неколку секири и јадици.
Помалиот брат Урош, од страна на експертите беше карактеризиран како високо интелигентно дете кое е склоно кон манипулативно однесување.

Само неколку часа откако тој им признал на припадниците на српското МВР дека ја измислил приказната за грабнувањето, дал и изјава за медиумите.
Погледнете го видеото:
Кога полицијата на првото сослушување го праша што сѐ се случувало во моментот на грабнувањето, тој рекол:
– Излегоа тројца и едниот од нив

Пронајдете не на следниве мрежи: