Вака навивачите на Реал би сакале да им изгледа составот

Според анкетата која ја спроведе „Марка“, навивачите на Реал Мадрид гласаа за тоа како би сакале да им изгледа составот на нивниот омилен тим за наредната сезона.
Големиот борец на теренот и вреден фудбалер, хрватот Лука Модриќ се најде во стартниот состав кај навивачите на Реал Мадрид по одличните партии што хрватот ги пружи минатата сезона, да потсетиме дека хрватот со одличен погодок го „елиминираше“ Манчестер Јунајтед во Лигата на Шампионите.
Според процентуалната статистика, во средниот ред Алонсо доби 14,9 од гласовите, Модриќ 9,8. Во нападот Роналдо доби 15,8, Озил 14,8 % од гласовите. Интересно, навивачите на Реал Мадрид се нестрпливи да го видат во стартната постава новиот фудбалер Иско кој премина од Малага, па така овој фудбалер доби 14,9 % од гласовите. Во нападот Бензема е првата опција со освоени 8,5 % од гласовите.Според анкетата која ја спроведе „Марка“, навивачите на Реал Мадрид гласаа за тоа како би сакале да им изг

Пронајдете не на следниве мрежи: