Вардар ги доби противниците за квалификациите во Лигата на шампионите

Mакедонскиот шампион Вардар ги дозна можните потенцијални ривали во второто квалификациско коло во Лигата на шампиони во фудбал.Легија Варшава е најквалитетен тим според коефициентот на УЕФА со кој може да се соочи нашиот шампион.
Покрај полскиот првак тука се уште Жилина (Словачка), Жалгирис (Литванија), Дандлак (Република Ирска), Дуделанж (Луксембург), Кукеши (Албанија), Хонвед (Унгарија), како и прваците на Србија, Црна Гора и БиХ – Партизан, Будуќност и Зрињски.
Извлекувањето на двојките за второто квалификациско коло во Лигата на шампионите ќе биде на 19 јуни, а натпреварите ќе се играат на 11/12 и 18/19 јули.
 Легија Варшава е најквалитетен тим според коефициентот на УЕФА со кој може да се соочи нашиот шампион.
Покрај полскиот првак тука се уште Ж

Пронајдете не на следниве мрежи: