Вардар по седми пат најдобар

Македонскиот фудбалски тим Вардар ја потврди доминацијата во македонскиот фудбал и по седми пат стана најдобар. 
Титулата ја освои со пет гола во мрежата на првиот годишен ривал и одново ја израдува црвено-црната навивачка екипа. 
Навивачите ја славеа оваа победа на Вардар извикувајќи „шампиони“, еден е Вардар“!
 
 

 

 

 

 

 
 Македонскиот фудбалски тим Вардар ја потврди доминацијата во македонскиот фудбал и по седми пат стана најдобар. 

Пронајдете не на следниве мрежи: