Вардарци пречекани од бројните фанови во Скопје

По остварениот историски успех и пласманот во групната фаза од Лига Европа, фудбалерите, стручен штаб и раководството на фудбалскиот клуб Вардар ноќеска околу 2:30 часот слетаа на скопскиот аеродром „Александар Велики“.Бројни навивачи доцна во ноќта ги пречекаа своите миленици и нови херои, со многу песни.
За обезбедениот пласман во групите, сопственикот на тимот Сергеј Самсоненко ветил висока премија. Се споменува сума од 500.000 евра која првично била договорена пред почетокот на натпреварите во квалификациите од еврокуповите.
Фудбалерите ќе добијат слободен ден, а потоа дел од нив, треба да им се приклучат на националните селекции.Бројни навивачи доцна во ноќта ги пречекаа своите миленици и нови херои, со многу песни.
За обезбедениот пласман во групите, сопственикот н

Пронајдете не на следниве мрежи: