„Вардарките“ ремизираа со Савехоф – 27-27

ЖРК Вардар СЦБТ во рамките од второто коло од главната групна фаза одигра реми на гостувањето кај Савехоф од Шведска, каде конечниот резултат од натпреварот гласеше 27-27, па и двете екипи ги поделија бодовите.Во првото полувреме резултатот гласеше 15-15.
Кај домашната екипа најефикасна беше Џени Алм која со 9 погодоци беше и генерално гледано најефикасна на целиот натпревар.
Повеќе на:sport365.mkВо првото полувреме резултатот гласеше 15-15.
Кај домашната екипа најефикасна беше Џени Алм која со 9 погодоци беше и генерално гледано нај

Пронајдете не на следниве мрежи: