Вашиот дом ќе мириса прекрасно со само 1 состојка која сите ја имате дома!

Loading...

Повеќето луѓе користат освежувачи за простории, кои можат да се најдат во секој маркет. Во оваа статија, ќе ви откриеме тајна, како да направите природен освежувач за простор…Една од главните состојки е сода бикарбона…
Потребни состојки:
1 лажица сода бикарбона
500 мл дестилирана вода
1 чисто шишенце со распрскувач
Подготовка:
Во сад би требало да ставите етерично масло, додадете сода бикарбона и помешајте добро. Добиената смеса ставете ја во шише и додадете дестилирана вода. Протресете пред секоја употреба.Една од главните состојки е сода бикарбона…
Потребни состојки:
1 лажица сода бикарбона
500 мл дестилиран

loading...
Loading...