Вавринка го елиминираше Мареј

Станислав Вавринка беше подобар од Енди Мареј во четвртфиналниот дуел од УС Опен.
Вавринка во полуфиналето на УС Опен ќе му се спротистави на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, откако српскиот тенисер беше поуспешен од Јужњи со 3-1.

Денес на програмата е полуфиналната средба меѓу Рафаел Надал и Ричард Газкет.

Пронајдете не на следниве мрежи: