ВБА со Ањелка на повисок пласман, Челзи заинтересиран за Суарез

Англискиот премиерлигаш Вест Бромвич Албион се засили во нападот со Николас Ањелка, додека пак тимот на Челзи е заинтересиран да во своите редови го доведе напаѓачот на Ливерпул, Луис Суарез.
Искусниот французин премина во редовите на ВБА, па така овој тим со сигурност ќе атакува на уште подобар пласман, откако во ланската сезона заврши на одличното 8-мо место во Англиската Премиер Лига со освоени 49 бода.
Од друга страна, „АС“ пренесува дека напаѓачот на Ливерпул, Луис Суарез би можел да премине во тимот на Челзи, наводно Мурињо инсистира да се издвои дури 40 милиони евра за ангажман на уругваецот, се шпекулира дека трансферот е се поблизу до реализација.Англискиот премиерлигаш Вест Бромвич Албион се засили во нападот со Николас Ањелка, додека пак тимот на Челзи е заинте

Пронајдете не на следниве мрежи: