Ве мачи болка во грбот- излечете ја со лук!

Loading...

Од болката во  грбот страда секоја трета личност, а посебно во ладните денови, бидејќи половината не сака зима. Доколку и вие  го имате овој проблем, посебно во  долниот дел, пробајте да го решите  со помош на универзален лек- лук.
На загреано масло  пропржете десетина чешниња лук, ставете ги во памучна крпа и потоа облогата ставете ја на болното место. Оставете да одстои  најмалку три часа, а терапијата повторувајте ја неколку дена постојано.
Најдобар  ефект се  постигнува  доколку  се напиете и  напиток од лук и  млеко. Се прави  така што ситно  ќе   згмечите четири чешниња и измешајте ги со 200 мл млеко, а потоа течноста ставете ја на оган додека не зоврие. За да се неутрализира вкусот на лукот можете да додадете  мед.Доколку и вие  го имате овој проблем, посебно во  долниот дел, пробајте да го решите  со помош на универзален лек- лук.
На з

loading...