Ве мачи несоница? Со помош на овој зачин ќе спиете како бебе

Ако имате проблем со несоница, наместо да пиете таблети за спиење и да го труете телото, помогнете си на сосема природен и многу ефикасен начин, со евтин зачин – мускатно оревче.Имено, покрај бројните здравтсвени предности и придобивки од него, мускатното оревче служи и како седатив за спиење.
Се што треба да направите е да измешате половина лажица мускатно оревче со чаша млака вода.
Потоа ќе спиете како бебе.Имено, покрај бројните здравтсвени предности и придобивки од него, мускатното оревче служи и како седатив за спиење.
Се што треба да направ

Пронајдете не на следниве мрежи: