Вељаноски со сочувство до Бартолон

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски испрати писмо до својот колега, претседателот на Националното Собрание на Француската Република, Клод Бартолон во кое изразува сочуство за жртвите во терористичкиот напад во Ница.– Дозволете ми, во свое лично име и во името на пратениците на Собранието на Република Македонија да искажам длабоко сочувство и жалење за трагичната загуба на невини човечки животи во грозоморниот терористички напад во Ница, Француска Република. Нашите мисли се со Вас, семејствата на загинатите и повредените и со целиот француски народ, стои во писмото со сочувство што Вељаноски го упати до неговиот француски колега Бартолон.– Дозволете ми, во свое лично име и во името на пратениците на Собранието на Република Македонија да искажам длабоко сочувство и жалење за тр

Пронајдете не на следниве мрежи: