Венчаницата на Каролина е италијанска, додека пак сигурно ќе се изненадите од изборот на чевли

Loading...

Свадбата на Каролина Гочева, македонската поп-дива и уметникот Михаил Корубин беа вест број еден викендов.За вкупниот стајлинг на двојката се погрижила Цаци Паковска, дологоришната пријателка и стилистка на Каролина.
„Македонското девојче“ на свадбата носеше венчаница од Ermanno Scervino, и е купена во Италија. Паковска се погрижи за комплетниот свадбен стајлинг на Каролина, како и за фризурата заедно со Јасмина Костиќ. Шминката е на Дадар, а чевлите се од Gianvito Rossi.
 
 За вкупниот стајлинг на двојката се погрижила Цаци Паковска, дологоришната пријателка и стилистка на Каролина.
&bd

loading...
Loading...