Vertu Aster- Android телефон од 10.000 долари!

Loading...

Да погледнеме кон луксузната страна на животот! Компанијата Vertu, позната по премиум и луксузни телефони, го претстави новиот модел Vertu Aster – телефон од 10,000 долари. Да погледнеме што добиваме за парите…За цена по која би можеле слободно да купиме одлична половна кола, добиваме телефон со 4,7 инчен екран и FullHD резолуција (1920 x 1080 пиксели), 13 мегапикселна задна камера и 2 мегапикселна предна камера.
За перформансите ќе се погрижи Snapdragon 800, quad-core процесор кој работи на 2,3GHz, како и RAM меморијата од 2GB. Меѓу останатите спецификации се и просторот за складирање на податоци од 64 гигабајти, поддршка за LTE, NFC и Android 4.4 KitKat.
Но, тоа е само дел од приказната…
Повеќе на: gsm.mkЗа цена по која би можеле слободно да купиме одлична половна кола, добиваме телефон со 4,7 инчен екран и FullHD резолуција (1920 x 1080 пиксели), 1

loading...
Loading...