Ви опаѓа косата? ОВА е природен лек кој ГАРАНТИРАНО ПОМАГА!

Кромидот е намирница, која ја ублажува кашлицата, спречува опаѓање на косата и ја намалува температурата. Освен што се користи во кујната како неизоставен додаток на јадењата, тој има и лековити својства.Дали го користите во природна форма или го користите неговиот исцеден сок, кромидот има бројни лековити својства, кои благотворно делуваат на целокупното здравје.
За намалување на температурата, исечете свежа главица кромид на кругчиња и ставете ги на долната страна на стапалата. Облечете чорапи или завиткајте ги со крпа.
Ако имате силна главоболка, ситно исецкан кромид, ставете на слепоочниците и полека масирајте.

 
При тешка кашлица, исцедете сок од една поголема главица, помешајте со малку вода и испијте.
Доколку ви опаѓа косата, сок од кромид добро измасирајте во темето и оставете да делува 5 минути. Потоа измијте ја косата.Дали го користите во природна форма или го користите неговиот исцеден сок, кромидот има бројни лековити својства, кои благотворно делуваат на целок

Пронајдете не на следниве мрежи: