Видео: Антиќ се врати: За 16 минути уфрли 10 поени и 4 скокови

Перо Антиќ се врати по долгата пауза, но неговиот тим загуби.Кошаркарите на Портланд убедливо ја совладаа Атланта со резултат 102-78 и така го продолжуваат својот терор на Западот.
Единствениот македонски кошаркар во НБА лигата, Перо Антиќ, се врати по долгата пауза од 22-ри јануари поради фрактура на десниот скочен зглоб. Враќањето на паркетот го обележа со двоцифрен учинок од 10 поени и 4 скокови за само 16 минути игра.

Сепак, уште една работа што оваа средба ја чини посебна е податокот дека шутерскиот бек на Атланта Кајл Ковер ја прекина својата рекордна низа од уфрлени тројки во низа натпревари, а актуелната бројка е 127. Во мечот со Портланд имаше очајни 0/5.
Прочитајте повеќе и погледнете го видеото на спорт365.Кошаркарите на Портланд убедливо ја совладаа Атланта со резултат 102-78 и така го продолжуваат својот терор на Западот.
Единствениот македо

Пронајдете не на следниве мрежи: