ВИДЕО: Атланта ја продолжи серијата победи со дабл-дабл на Антиќ

Најдобриот македонски кошаркар одигра уште една извонредна партија во НБА лигата.Изминатата вечер тимот на Атланта забележа нова победа на гостински терен против Шарлот со 97:83, и ја продолжи серијата од четири победи во низа.
Единствниот македонски кошаркар во НБА лигата, Перо Антиќ, имаше значаен придонес за Хокси, постигнувајќи дабл-дабл учинок.
 За ова можете повеќе да прочитате и да го погледнете видеото на следниoт ЛИНКИзминатата вечер тимот на Атланта забележа нова победа на гостински терен против Шарлот со 97:83, и ја продолжи серијата од четири победи во низа.

Пронајдете не на следниве мрежи: