Видео: Близначки се удавија 3 дена по свадбата на своите родители!

Loading...

САД: Мајката Bryeanna Spurlock ги оставила близначките со нивната баба, која заспан. Девојките излегле надвор од дворот и се удавиле во базенот на соседот кој бил полн со вода од дождотМинатата сабота родителите на 2 -годишните близначки Jocelyn и Shaylyn Spurlock од Индијана ја правеле нивната свадба. Само три дена подоцна девојчиња биле пронајдени мртви во дворот на соседот. Биле удавени базенот во базенот кој бил полн со вода од дожд. 
Родителите доцна во вторникот го пријавиле изчезнувањето на близначките. Мајката Bryeanna Spurlock ги оставила девојчињата со нивната баба, кој веднаш заспала. Близначките ги оставила во дневната соба да гледаат телевизија.
Кога се вратила мајката, видела дека нејзините ќеркички ги нема и веднаш почнала да паничи и да ги бара.
Пожарникарите и еден сосед ги нашле еден час подоцна како лежат во вода од обилните врнежи која се собрала на церадата со кој бил покриен базенот.
Очајниот дедо Џим Конли изјави дека девојчињата биле неразделни, тие дури и спиеше во ист кревет.

 Поради тоа во неделата биле погребан – во еден ковчег, држејќи се за раце. Многу граѓани донираа пари за погреб, вклучувајќи се и локалните пожарникари, и собраа $ 1000 (околу 5500 евра).
Инаку, Bryeanna и нејзиниот сопруг неодамна купиле куќа во Аурора, со голем двор за децата да можат безбедно да си играат. Санта Џим Конли соседот, во чиј базен загинаа близначките, бил на одмор во Флорида. Кога се вратил и слушнал што се случило, веднаш го отстранил мобилниот базен и размислување за негово целосно преместување . 

Минатата сабота родителите на 2 -годишните близначки Jocelyn и Shaylyn Spurlock од Индијана ја правеле нивната свадба. Само три дена подоцна девојч

loading...
Loading...