Видео: Боксови на сите страни – масовна тепачка меѓу Грците и Турците

Ривалството помеѓу грчките и турските клубови е големо, но Олимпијакос и Галатасарај вчера вечер претерааРивалството помеѓу грчките и турските клубови е големо, но Олимпијакос и Галатасарај вчера вечер претераа претворајќи го натпреварот од кошаркарската Евролига во боксерска пресметка.
Најголеми виновници за инцидентот се Мирза Бегиќ и Попс Менса-Бонсу кои ја вжештија атмосферата на теренот на актуелниот европски шампион кој на крајот и го доби натпреварот. Ситуацијата можела да ескалира дополнително поради тоа што навивачите на Олимпијакос во последен момент биле спречени да влезат на теренот.

Ривалството помеѓу грчките и турските клубови е големо, но Олимпијакос и Галатасарај вчера вечер претераа претворајќи го натпреварот од кошаркарска

Пронајдете не на следниве мрежи: