ВИДЕО: Цепелинот на Костовски и Мариновќ во ТОП 5 АБА

Одлични потези на кошаркарите на МЗТ Скопје во 22-рото коло од АБА лигата.Од гостувањето кај Игокеа нашиот кошаркарски шампион извлече и неколку атрактивни потези од кои еден влезе во изборот за ТОП 5 од АБА Лигата изминатото коло, цепелинот на Костовски и Маринковиќ влезе во големиот избор.
Видеото од од овој прекрасен кошаркарски потег можете да го проследите ТУКАОд гостувањето кај Игокеа нашиот кошаркарски шампион извлече и неколку атрактивни потези од кои еден влезе во изборот за ТОП 5 од АБА Лигата измина

Пронајдете не на следниве мрежи: