Видео: Даниел кога греши – греши со стил!

Loading...

Македонскиот претставник на X-Factor, Даниел Кајмакоски, се пласираше во финалето на ова натпреварување кое ќе се одржи на 23.март. Покрај Кајмакоски, во големото финале одат Тамара Милановиќ, Лукијан Ивановиќ, групата Доктори и Маид Хаќимовиќ.
На синоќешниот настап, натпреварувачите изведуваа песни од своите ментори. Кајмакоски за прв пат беше искритикуван од жирито, бидејќи имаше мали проблеми со настапот.
Но, како што би рекол неговиот ментор Жељко: „Ти и кога грешиш,грешиш со стил“
Погледнете го настапот на Кајмакоски на следната страна:

Погледнете како Лила си „газеше“ со статусите за Даниел Кајмакоски на ФејсбукПокрај Кајмакоски, во големото финале одат Тамара Милановиќ, Лукијан Ивановиќ, групата Доктори и Маид Хаќимовиќ.
На синоќешниот настап, нат

loading...
Loading...