Видео: Дел Потро го „ОТКОПЧА“ Ѓоковиќ

Мошне интересен видео детал од одличниот меч во полуфиналето на Вимблдон меѓу Дел Потро и Ѓоковиќ каде аргентинецот се пошегува со српскиот тенисер, на што овој реагираше со насмевка.
Веќе познато е дека Дел Потро е мошне позитивна особа која знае да ги насмее сите а тоа се покажа и на овој дуел, па еве еден интересен момент од мечот.
Сликата е GIF.

 Мошне интересен видео детал од одличниот меч во полуфиналето на Вимблдон меѓу Дел Потро и Ѓоковиќ каде аргентинецот се

Пронајдете не на следниве мрежи: