Видео: Девојче без трема против Надал

На тениската егзибиција, во понеделник, во „Медисон Сквер Гарден“, во Њујорк, едно девојче ги освои срцата на навивачите.Девојчето во игра на двојки заедно со Хуан Мартин дел Потро ги ’победи’ Рафаел Надал и актерот Бен Стилер.Во текот на оодиграните три поени кои ги одиграа, девојчето, кое е малку повисоко од тениската мрежа, не промаши ниту еден волеј и на крајот го освои одлучувачкиот поен.Публиката, како и нејзиниот партнер Дел Потро беа воодушевени.
МакфаксНа тениската егзибиција, во понеделник, во „Медисон Сквер Гарден“, во Њујорк, едно девојче ги освои

Пронајдете не на следниве мрежи: