Видео: Еве ја победничката на овогодинешниот Макфест

Loading...

Макфест и оваа година доби победник. Композицијата „Врати ми го сонцето“, музика и текст на Ристо Самарџиев и аранжман на Владимир Дојчиновски-Дојчин, во изведба на младата струмичанка Александра Јанева, ги доби симпатиите на публиката и се закити со првата наградата.
Младата Александра доби најголем број од гласовите на публиката и на првата фестивалска вечер.
Слушнете како звучи овогодинешната победничка песна на Макфест. 

 
Композицијата „Врати ми го сонцето“, музика и текст на Ристо Самарџиев и аранжман на Владимир Дојчиновски-Дојчин, во изведба на младата

loading...
Loading...