Видео: Го убедиле девојчето дека после 7 години ќе ја види мајка си, а потоа и приредиле ВИСТИНСКИ ШОК

Autumn Alen (13) Американка која моментално живее во Камбоџа, била гостинка во емиисијата „Penh Chet Ort” (Ви се допаѓа или не), посветена на Денот на мајките. Потегот на водителката и продуцентот кој на почетокот ја израдува тинејџерката, а потоа ја разочара, шокираше многу луѓе ширум светот па сигурно и вас.Се започна кога водителката му рече на девојчето дека после 7 години ќе ја види својата мајка. Тинејџерката се расплака и рече дека таа средба ќе биде остварување на нејзините соништа.
Наместо мајката на девојчето на сцена излезе комичарот Чуо Ролин, облечен во женска облека.
– Што мислеше дека навистина ќе ја донесеме? – праша водителката Ален.
Девојчето само одговори:
– Не знам.
Ален во понеделникот на Фејсбук им се заблагодари на сите кои после оваа шега ја поддржуваат. На девојчето му порача да не мисли дека луѓето кои ја осмислувале емисијата имале лоши намери.
Тинејџерката им прости, но претставниците на ТВ емисијата неколку часа после нејзината изјава и упатија на Ален службено извинување поради суровиот потег.
Бројни медиуми и гледачи на социјалните мрежи им упатија критика на продуцентите и нивниот потег го оценија како непромислен. 
Видеото можете да го погледнете на следната страна:

Се започна кога водителката му рече на девојчето дека после 7 години ќе ја види својата мајка. Тинејџерката се расплака и рече дека таа средба ќе б

Пронајдете не на следниве мрежи: