Видео: Хрватската песна за Евровизија 2013

Loading...

Во вторникот вечерта Хрватската радио телевизија ја претстави песната што ќе ја претставува земјата на натпреварувањето за најдобра европска песна во 2013 година во Шведска.
Станува збор за традиционалната музика на Хрватска – клапа, а песната е насловена како „Мижерја.“ Клапата е составена од 6 истакнати музичари Марко Шкугор, Анте Гали, Никша Антица, Леон Баталјаку, Ивица Влаиќ и Бојан Кавеџија. Продуцент е добро прочуениот Никша Братош а аранжнманот го потпишува Драган Брнас.
Слушнете ја хрватската песна и кажете ни дали ви се допаѓа? 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Во вторникот вечерта Хрватската радио телевизија ја претстави песната што ќе ја претставува земјата на натпреварувањет

loading...