Видео: Инцидент на аеродромот во Цирих при слетување на авион на Croatia Airlines

На аеродромот во Цирих вчера вечерта се случил инцидент при слетување на авион на Croatia Airlines и е избегната поголема несреќа.Благодарение на присебноста на пилотот е избегната поголема катастрфа, а авионот на Croatia Airlines едвај слета со носот односно предниот дел на авионот, наместо со тркалата.

Околу 60 патници како и членови на екипажот поминале без никакви проблеми, а засега се уште не се пзнати причините за овој инцидент кој моожел да премине во поголема авионска катастрофа. 
Видеото како слета авионот може да го погледнете на следната страна
 

 
Благодарение на присебноста на пилотот е избегната поголема катастрфа, а авионот на Croatia Airlines едвај слета со носот односно предниот дел на а

Пронајдете не на следниве мрежи: