Видео: Италијанците направија намаз со вкус на пиво!

Loading...

Пиварата Пјер Неаполеон и фабрикатата за производство на чоколадата Емануел Лоренци  се прославија со нов  необичен производ – намаз од пиво наречено Birra Splamabile. 
Ова не е прв пат во Италија и Европа некој да се обиде да направи густо пиво, но досегашните експерименти не биле успешни поради комбинацијата во состојките. Многумина веруваат дека конечно е пронајдена вистинската формула за производ со врвен квалитет.
 Со знаењата кои ги поседуваат, Неаполеoн и Лоренци го згустиле пивото во кремаста маст и создале два вкуса – Грета (светло) и Омид (темно), и двете со 40% пиво.
Изумителите препорачуваат да се јаде со палачинки, но може да послужи и како маст комбинирана со колачи.
Погледнете го видеото за италијанскиот намаз со вкус на пиво.

  
Ова не е прв пат во Италија и Европа некој да се обиде да направи густо пиво, но досегашните експерименти не биле успешни поради ком

loading...
Loading...