Видео: Кака се враќа во форма, се надзира повторно одлична соработка со Анчелоти

Бразилскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, Рикардо Кака, се чини дека повторно ќе има фантастична соработка со новиот тренер на кралскиот клуб, Карло Анчелоти, по инзонредната соработка која двајцата ја негуваа во италијанскиот калчолигаш Милан во минатото.
Кака се најде на клупата на пријателскиот натпревар со Бурнемаут, што кралскиот тим го доби со високи 0-6, но покажа солиден настап на овој меч, што укажува на тоа дека бразилецот полека но сигурно ќе наидува на поголеми шанси во почетниот состав на Реал Мадрид.Бразилскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, Рикардо Кака, се чини дека повторно ќе има фантастична соработ

Пронајдете не на следниве мрежи: