Видео: Како ќе изгледа филмот за принцезата Дајана?

Loading...

Долгоочекуваниот филм за прицензата Дајана, кој првично е насловен како „Caught in Flight“, а пота само „Diana“, е приказна за една од најважните жени на 20-тиот век во светот, а наскоро ќе стигне и во кината.
Наоми Вотс е 44-годишната актерка која ја одигра улогата на принцезата Дајана, легендарната Лејди Ди, која на 36-годишна возраст загина во сообраќајна несреќа. Филмот, главно ги следи последните две години од нејзиниот живот, додека се разведуваше од принцот Чарлс.
Можете да погледнете инсерти од филмот во следното видео:Долгоочекуваниот филм за прицензата Дајана, кој првично е насловен како „Caught in Flight“, а пота само &b

loading...
Loading...