Видео: Камион со 20 милиони пчели се преврте на автопат

Како од некој филм во режија на Хичкок, разбеснетите пчели напаѓале се што им се нашло на патот.Денес околу пладне, на еден автопат во Америка се превртел камион кој пренесувал околу 460 кошници со пчели.
Ројот пчели бил толку броен што полицијата речиси еден час не можела да пријде до камионот.

 
Возачот и двајцата патници во камионот примиле преку 100 убоди од пчелите и итно биле пренесени во болница. Полицијата го затворила автопатот каде се случила несреќата.
На помош биле повикани професионални пчелари, кои со бел чад цел ден се мачеле да ги зашеметат пчелите и да го исчистат местото на настанот.
Денес околу пладне, на еден автопат во Америка се превртел камион кој пренесувал околу 460 кошници со пчели.
Ројот пчели бил толку броен шт

Пронајдете не на следниве мрежи: