Видео: Кристијано Роналдо го запозна својот двојник!

По  реваншот на четвртфиналето на Лигата на шампиони против Галатасарај, најдобриот играч на Реал Мадрид се состана со турскиот Гокмен Авдоџан, кој стана познат поради сличноста со него.
Средбата се одржа по натпреварот и течеше во добро расположение, Роналдо со Реал Мадрид се избори за очекуваниот пласман во полу-финалето, а Гокмен се сретна со светската ѕвезда и својот омилен фудбалски играчи.
Турчинот е значително понизок од португалецот, но сепак, постои значителна сличност во лицето, па токму поради тоа, и Авдоџан станал познат.
 По  реваншот на четвртфиналето на Лигата на шампиони против Галатасарај, најдобриот играч на Реал Мадрид се соста

Пронајдете не на следниве мрежи: