Видео: Ла Лига: Меси се врати: Барселона убедлива против Севиља

Вчера беа одиграни 4 средби од Шпанска Примера Дивизија.Екипата на Барселона славеше на гостувањето кај мошне квалитетната Севиља која располага со квалитетен состав, но падна на колена пред каталонскиот фудбалски гигант забележувајќи убедлив пораз на домашен терен.

 
Алберто Морено во 15-тата минута навести интересен натпревар на „Рамон Санчез“ доведувајќи ја во предност Севиља од 1-0.
Санчез во 34-тата минута израмни на 1-1, додека пак Лионел Меси во 44-тата минута прави комплетен резултатски пресврт на натпреварот доведувајќи ја Барселона во водство од 1-2.
Повеќе на спорт365Екипата на Барселона славеше на гостувањето кај мошне квалитетната Севиља која располага со квалитетен состав, но падна на колена пред каталонскиот

Пронајдете не на следниве мрежи: