Видео: Леонардо ди Каприо ги расплака обожавателките

Loading...

На Лондонската премиера на филмот на Скорсезе „Волкот од Волтстрит“, девојките буквално паднале во несвест и плачеле кога го здогледале Леонардо Ди Каприо на црвениот тепих. Во филмот „Волкот од Волтстрит“ во кој Леонардо Ди Каприо ја толкува главната улога вели дека ова е еден од двата филма во кој се „внел сиот“ . вториот е „Авијатичарот“.
Филмот кој во краток рок ги наполни кино салите ширум светот, снимен е по автобиографијата на Џордан Бефорт, човекот кој дневно трошел по 1 000 000 долари.
Секако, Леонардо маестрално го претставил Белфорт, контраверзниот брокер од Њујорк и критичарите (конечно) му предвидуваат оскар за главна машка улога.
Дека не само критиката „одлепи“ за популарниот Лео, покажува и однесувањето на обожавателките, кои го чекале да пошета по црвениот тепих на лондонската премиера. 
Во филмот „Волкот од Волтстрит“ во кој Леонардо Ди Каприо ја толкува главната улога вели дека ова е еден од двата филма во кој се &bdqu

loading...
Loading...