Видео: Ливерпул го „понижи“ Арсенал!

„Топџиите“ немоќни против Ливерпул на „Енфилд Роуд“.Екипата на Ливерпул на домашен терен го совлада Арсенал со убедливи 5-1, на полувремето од натпреварот резултатот гласеше 4-0.
 
Ливерпул со голот на Шкртел уште во 1-вата минута од натпреварот поведе со 1-0, за на 2-0 да зголеми истиот фудбалер во 10-тата минута.
 
Рахем Стерлинг во 16-тата минута веќе зголеми на 3-0 со што навести катастрофален резултат за „Топџиите“, за во 20-тата минута Стариџ го постигне четвртиот гол за домаќинот при што Ливерпул по само 20 минути игра дојде до фантастични 4-0 водство.
 Повеќе на sport365.mkЕкипата на Ливерпул на домашен терен го совлада Арсенал со убедливи 5-1, на полувремето од натпреварот резултатот глас

Пронајдете не на следниве мрежи: